Esra Alıcı

Uzman Psikolojik Danışman / Psikoterapist - Esra Alıcı

Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Bir süre Amerika’da bulunduktan sonra Türkiye’ye dönerek çalışma hayatına başlamıştır.  Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bir dönem üniversitede öğrenci asistanlığı yaptıktan sonra Başkent Hastanesi’ne geçmiştir. 2012 yılında Davranış Terapileri Akademisi’nde Prof. Dr. Şükrü Uğuzla çalışmaya başlamıştır.  Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi ve Psikonet tarafından verilen "Şema Terapi" Eğitimlerini tamamlamıştır. 2015 yılında İstanbul'da özel bir klinikte çalışmaya başlamıştır. 2016 yılının ocak ayında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak "Uzman Psikolojik Danışman" unvanını almıştır. 2017 yılında Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Alanında doktora eğitimine başlamıştır ve devam etmektedir. 2019 yılında bir dönem boyunca yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde Klinik Psikoloji dersini vermiştir.

Bunun yanında kitap çevirisiyle ilgilenmektedir. Son olarak “Kısa Süreli Seanslarda Yüksek Verimli Bilişsel Davranış Terapisi” kitabında birden fazla bölüm çevirisi yapmıştır.

MESLEKİ EĞİTİMLER

1- Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği Tarafından verilen 1. Modül eğitimi: Bilişsel Davranışçı Terapilere Giriş

2- Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği Tarafından verilen 2. Modül eğitimi: Anksiyete ve Depresyonda BDT

3- Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği Tarafından verilen 3. Modül Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

4- 2014- 2015 KDT Süpervizyon Eğitimi

5- İmago Çift Terapisi Eğitimi: 1. Düzey

6- Depresyonda Ruminatif Düşüncelerin Metakognitif Tekniklerle Tedavisi: Costas Papageorgiou

7- KDTD 3. Ulusal Kongre Öncesi Çalışma Grubu (1 günlük) - Anksiyete Bozukluklarında Yaşantısal Süreçlerden Faydalanmak- Leslie SOKOLL

8- 2015- Şema Terapisi Eğitimi

9- KDTD 4. Ulusal Kongre Öncesi Çalışma Grubu (1 günlük)- Obsesif Kompulsif Bozukluklarda BDT'nin uygulanması- Paul SALKOVSKİS

10- 2016 EMDR Birinci Düzey Eğitimi

11- 2016-2021 IFTI- Murat Dokur- Çift ve Aile Terapisi Eğitimi

MESLEKİ ETKİNLİKLER:

2010 ULUSALPDR KONGRESİ (Adana- Çukurova Üniversitesi) — Çevirmenlik

2012 ULUSAL PDR KONGRESİ (İzmir- Ege Üniversitesi)- Katılımcı

2013 3. KDTD ULUSAL KONGRESİ- “Zor vakalar, yeni yaklaşımlar”- Katılımcı ve çalışma grubu yöneticisi (Grupla bilişsel davranışçı terapi süreci)

2015 4. KDTD ULUSAL KONGRESİ- "Sanat ve BDT"- Katılımcı ve Workshop Yöneticisi (Poliklinik şartlarında BDT'nin uygulanması)

2013- "Kısa Seanslarda Yüksek Verimli Bilişsel Davranış Terapisi" kitabında bir çok bölümün çevirisi:

Önsöz

Bölüm 8: Umutsuzluk ve İntihar Düşünceleriyle Baş Etme

Bölüm 12: Halüsinasyonlarla Baş Etme

Bölüm 14: Yaşam Tarzı Değişikliği