SAĞLIKLI İLİŞKİ

İlişki Yardımı

İlişkiler yatırımdır. Ne kadar verirseniz o kadar geri alırsınız. Hatta ilişkiniz sallantıda bile olsa güven kazanmak ve yeniden bağlantı kurmak için yapabilecekleriniz bulunmaktadır.

Sağlıklı ilişkiler yaşam içinde değişim için sorumlu ve istekli olmayı gerektirir. Sonunda elde edilen ödüller, çabalardan daha ağır basmaktadır ve hayatı yaşamaya değer kılmaktadırlar.

Sağlıklı ve Heyecan Dolu Aşk İlişkileri için öneriler

Güçlü, sağlıklı ilişki hayattaki en iyi desteklerden birisi olabilir. İyi ilişkiler hayatınızı her yönden geliştirebilir; sağlığınızı, zihninizi ve diğerleriyle bağlantılarınızı güçlendirir. Ancak, eğer ilişkiniz iyi gitmiyorsa en büyük stres sebeplerinden birisi olabilir. İlişkiler birer yatırımdır. İçine ne kadar çok şey koyarsanız, o kadar çok şey alırsınız. Aşk ve ilişkiler çabalamayı, sorumlu ve istekli olmayı gerektirir. Güçlü bir ilişki için yeni yollar öğrenebilir ya da sallantıda olan ilişkinizi yeniden kurmak için çaba gösterebilirsiniz.

İlişkilerinizi nasıl güçlendirebilir ve aşkınızın sürmesini nasıl sağlayabilirsiniz

Herkesin ilişkisi eşsizdir ve insanlar bir çok sebep nedeniyle bir araya gelirler. Fakat iyi ilişkilerin ortak yönleri vardır. Temel kuralları bilmek ilişkinizi hem mutlu hem de üzgün zamanlarda anlamlı, tatmin edici ve heyecanlı tutmaya yardım eder.

Sağlıklı Bir Aşk İlişkisi Nelerden Oluşur

  • Birbirinize olan aşkınızı korumak: Bazı ilişkiler huzurlu bir şekilde bir arada yaşamaya dayanır fakat bu birbirlerine güvenmeden ve beraber çaba göstermeden olur.  Yüzeyde durağan görünebilir ancak ilgi ve iletişim eksikliği mesafeyi artırır. Önemli bir şeyler konuşmaya kalktığınızda ise ilişki kalmamış olabilir.
  • Tartışma yaşamak: Güçlü bir ilişkide anahtar tartışmadan korkmak değildir. Sizi rahatsız eden şeyleri korkmadan ifade edebilmelisiniz ve problemi hafife almadan çözebilmelisiniz.
  • Diğerleri ile olan ilişkileri ve ilgileri canlı tutun:  Hiçbir insan tüm ihtiyaçlarımızı karşılayamaz. Birinden çok fazla şey beklemek o ilişkiye aşırı bir yük bindirebilir. Dışarıda arkadaşların olması sadece sosyal ağınızı güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda ilişkinize yeni bakış açıları katar.
  • İletişim: Dürüst ve direk iletişim birçok ilişki için anahtardır. Her iki insan da ihtiyaçlarını, korkularını ve isteklerini belirtmede kendini rahat hissediyorsa bağları güçlü demektir. Göz kontağı, öne ya da geriye yaslanmak ya da koluna dokunmak gibi sözel olmayan hareketler iletişim için önemlidir.